Witam Państwa serdecznie na naszej stronie internetowej, cieszę się, że zechcieliście Państwo zainteresować się naszym przedszkolem i jego działalnością. Nazywam się Agnieszka Komorowska i jestem właścicielką oraz dyrektorką przedszkola.

Z wykształcenia jestem nauczycielem muzyki. Ukończyłam Akademię Muzyczną w Bydgoszczy z tytułem magistra sztuki, Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Podyplomowe Studia Chórmistrzowskie.

Przedszkole Muzyczne “Nutka” w Siedlcach rozpoczęło swoją działalność 15 listopada 2007 r.

Pomysł na przedszkole muzyczne zrodził się jeszcze podczas moich studiów na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie istniało przedszkole muzyczne przy Akademii Muzycznej i wiem jaka była to wspaniała forma zapoznania najmłodszych z literaturą muzyczną.

Zawsze podobał mi się pomysł uczenia dzieci muzyki, właśnie tych najmłodszych. Kształtowanie od najmłodszych lat umiejętności: słuchania muzyki artystycznej, poznawanie kompozytorów, poznawanie fachowego słownictwa, czytanie nut, kształtowanie wrażliwości estetycznej, poznawanie instrumentów, gra na instrumentach, śpiew.

Zanim jednak podjęłam kroki w kierunku otwarcia przedszkola, zdobywałam doświadczenia pracując w zawodzie nauczyciela. Pracowałam przez 10 lat w Białej Podlaskiej w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia, ucząc kształcenia słuchu, a także w Zespole Szkół Specjalnych jako nauczyciel muzyki z rytmiką. Prowadziłam zespół wokalny , z którym występowałam na różnych konkursach (jedna z moich podopiecznych brała udział w nagraniu do programu fundacji Anny Dymnej). Prowadziłam też chór młodzieżowy “Camerata” w IV Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Białej Podlaskiej, z którym występowałam na wielu konkursach w kraju i zagranicą.

Przez ten cały 10-letni okres pracy myślałam o założeniu przedszkola muzycznego, dlatego po przyjeździe do Siedlec w 2007 roku postanowiłam zrealizować swój pomysł.

Wszystkie cele jakie postawiłam sobie otwierając przedszkole są realizowane. Mam wspaniałą kadrę pedagogiczną, pracowników administracji. Wszyscy bardzo angażują się w pracę z dziećmi, realizują swoje założenia, oferują bogatą gamę pomysłów podnosząc swoje kwalifikacje pedagogiczne. Wspierają mnie we wszystkich działaniach na rzecz przedszkola. Pani Mirosława Kasperuk pracuje na własnym autorskim programie,jest nauczycielem metodycznym UPH w Siedlcach,prowadzi zajęcia ze studentami w Nutce. Pani Justyna Dziwulska opracowuje stronę www oraz prowadzi nasz Kwartalnik za który otrzymała już dwie nagrody od Ministerstwa Edukacji Narodowej. Podczas ostatniej wizyty w “Nutce”, Pan Minister Tadeusz Sławecki podkreślił znaczenie kwartalnika, jego wyjątkowość i wspaniałe przesłanie. Pan minister obejmuje Honorowy patronat nad wszystkimi naszymi konkursami.

Zaprzyjaźnieni z naszym przedszkolem są również Marcin Mroczek i Rafał Mroczek. Rafał Mroczek corocznie zasiada jako przewodniczący jury w SHOW PRZEDSZKOLAKÓW.
Współpracujemy z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym,prof. dr hab. Anną Klim-Klimaszewską, dr Ewą Jagiełło,artystycznie wspiera nas Mirosław Greluk artysta plastyk a medialnie Tomasz Markiewicz dziennikarz Tygodnika Siedleckiego.

Przez cały rok prowadzą zajęcia studenci UPH w Siedlcach za co bardzo serdecznie dziękuję za poświęcony czas i zaangażowanie.

Nutka jest organizatorem konkursów SHOW PRZEDSZKOLAKÓW, Malujemy muzykę oraz Przedszkolaki recytują.
Wszystkie konkursy są pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce, Ministerstwa Edukacji Narodowej. Przedszkole Nutka w roku 2014 otrzymało wysoką bo aż celującą ocenę po przeprowadzonej ewaluacji zewnętrznej. Ocenę celującą otrzymaliśmy za przesłanie i realizację wszystkiego co zostało zaplanowane i jest realizowane w przedszkolu.

Jesteśmy jedynym przedszkolem artystycznym w rejonie, uczymy, bawimy i wychowujemy poprzez muzykę. Chcemy aby nasze dzieci były uwrażliwiane na piękno artystyczne i sztukę przez duże ,,S”,bo

Każde dziecko ma w sobie pokłady wrażliwości,
tylko trzeba umieć je zauważyć i umiejętnie wydobyć.

Być może w przyszłości wyrosną z nich artyści.

pozdrawiam

Agnieszka Komorowska